Często zadawane pytania

Jaka jest różnica między J-2 i J-2000?

J-2 i J-2000 mają te same wewnętrzne części, więc będą pracować równie efektywnie. Oba modele zapewniają stały przepływ pary. Różnią się tylko zewnętrznym wyglądem i stylizacją.

J-2 jest starszym modelem, który zapewnia stałe  źródło pary przez około 2 godziny. Ze względu na rozmiar i wysokość zbiornika na wodę może on nie pasować do niektórych kranów zlewowych. Obudowa J-2 jest odlewana z metalu.

J-2000 jest nowszą parownicą przeznaczoną do użytku domowego. Zapewnia parę przez około 1½ godziny. Rozmiar i kształt zamontowanego zbiornika wodnego ułatwia zapełnienie pod większością kranów zlewowych. Obudowa J-2000 jest wykonana z tworzywa polimerowego.

Co oznaczają litery po numerze modelu?

Litera oznacza rodzaj dyszy parowej na końcu węża. W zależności od aplikacji możesz wybrać dyszę parową, która jest odpowiednia do Twoich potrzeb.

Jakie są zalety korzystania z parownicy Jiffy?

Parownica Jiffy może być używana do różnych zadań, od drobnej pielęgnacji odzieży do zastosowań przemysłowych. Steamery Jiffy są do pięciu razy szybsze niż prasowanie i nie wymagają kłopotliwego ustawiania temperatury. Można je bezpiecznie i skutecznie stosować zarówno na materiałach naturalnych, jak i syntetycznych. Wiele akcesoriów Jiffy pozwala na wykonywanie przeróżnych prac z mocą pary, w tym kształtowania kapeluszy, pielęgnacji dywanów, wnętrz samochodów, tapicerki meblowej i innych.

Jak korzystać ze steamera?

Podczas gotowania na parze dotknij lekko materiału za pomocą głowicy parowej, a zagniecenia natychmiast znikną. Połączenie pary i dyszy parowej jest kluczowe dla uzyskania gładkiego wykończenia.

Nie dotykaj bezpośrednio aksamitu ani jedwabiu za pomocą głowicy parowej. Niektóre artykuły lepiej gładzić od spodniej strony. Dzięki temu para może rozluźnić włókna materiału, usuwając w ten sposób zagniecenia.

Odwiedź naszą sekcję „Jak to zrobić”, aby uzyskać pomocne filmy.

Czy parownice Jiffy usuwają plamy z odzieży lub wykładziny?

Nie. Korzystanie ze steamera nie powoduje usuwania zabrudzeń z tkanin. Szczotka parowa „B” usunie plamy z twardych powierzchni, takich jak fugi w kafelkach i płytkach w kuchni czy łazience.

Czy dotykam mojej odzieży za pomocą dyszy parowej?

Tak. Podczas używania streamerów Jiffy dotknij lekko materiału za pomocą dyszy parowej, a zagniecenia natychmiast znikną.

Jak zapewnić optymalną wydajność mojego steamera Jiffy?

Regularnie myj i płucz parownicę – wszystkie urządzenia muszą być czyszczone i płukane w celu usunięcia osadów mineralnych.

Nigdy nie używaj dodatków:

Dodatków takich jak sól, perfumy i barwniki nigdy nie należy dodawać do wody. Substancje te będą powodować korozję lub uszkodzenia części wewnętrznych.

Nigdy nie przepełniaj parownicy:

Jeśli posiadasz parownicę J-3, J-4 lub J-4000, nigdy nie dodawaj więcej wody niż wynosi maksymalna pojemność zbiornika.

Nigdy nie pozwól, aby twója parownica pracowała na sucho:

Używanie suchego steamera spowoduje wewnętrzne uszkodzenie elementu grzejnego i przewodów.

Nigdy nie wlewaj zimnej wody do gorącego steamera:

Jeśli przez pomyłkę parowiec wyschnie, pozwól urządzeniu ostygnąć 10 minut przed dodaniem wody. Zimna woda na gorącym elemencie grzejnym może spowodować uszkodzenie elementu.

Używaj w pionowej pozycji:

Nie używaj steamera w pozycji poziomej, tak jak żelazka. Spowoduje to skraplanie się pary wodnej w wężu i ściekanie z powrotem do zbiornika.

Pewnie dokręć nakrętkę węża:

Jeśli twój steamer jest wyposażony w elastyczny wąż, upewnij się, że nakrętka mosiężna jest mocno przymocowana do podstawy parowaru. Luźna nakrętka pozwoli wodzie spływać z przodu urządzenia.

Nigdy nie używaj przedłużacza:

Nie należy używać przedłużaczy do tego produktu.

 Nie ciągnij parowca za przewód zasilający:

Pociągnięcie parowca za przewód zasilający może uszkodzić wewnętrzne okablowanie.

 Nigdy nie używaj stopy do włączania / wyłączania parowca:

Może dojść do uszkodzenia przełącznika w przypadku wyłączenia urządzenia za pomocą nadmiernego nacisku na stopę.

Przechowywanie parownicy:

Przed przechowywaniem parownicy przez dłuższy czas (30 dni lub dłużej) należy opróżnić całą wodę z urządzenia. Woda z czasem starzeje się i może zatykać części wewnętrzne.

Przeczytaj nasze instrukcje dotyczące czyszczenia, aby uzyskać dodatkowe informacje na temat konserwacji każdego modelu.

Jak mogę wyczyścić mój Jiffy Steamer?

Przeczytaj sekcję instrukcji czyszczenia, aby uzyskać dodatkowe informacje o czyszczeniu każdego modelu.

Czy muszę używać wody destylowanej?

Nie, zwykła woda z kranu może być używana w parowniku Jiffy.

Czy mogę umieścić w moim Jiffy Steamer jakiekolwiek dodatki, takie jak sól lub zapachowa woda?

Nie. Dodatki takie jak sól, perfumy i barwniki nigdy nie powinny być dodawane do wody. Substancje te będą powodować korozję lub uszkodzenia części wewnętrznych.

Jak często powinienem zmieniać wodę?

Zawsze przechowuj świeżą wodę w zbiorniku. Woda staje się nieświeża po około tygodniu i powinna zostać zastąpiona świeżą wodą. Podgrzewanie zwietrzałej wody może powodować jej pienienie. W takim przypadku należy dokładnie przepłukać zbiornik wody i napełnić go świeżą wodą. Zalecamy gruntowne czyszczenie steamera raz na 6 do 12 miesięcy, aby usunąć osad mineralny. Jego nadmierne gromadzenie może wynikać z używania twardej wody.

Co się stanie, jeśli mój Jiffy Steamer wyschnie podczas używania?

Jeśli zauważysz, że parownica wyschła podczas używania, natychmiast wyłącz urządzenie. Odczekaj 10 minut, aż parownica ostygnie, zanim dodasz wody.

Mój Jiffy Steamer wypluwa wodę z węża. Co to powoduje?

Odwiedź naszą sekcję Rozwiązywanie problemów, aby poznać możliwe przyczyny i rozwiązania tego problemu.